Barion Pixel

Adathalász weboldal javítása

 Kategória: weboldal karbantartás

Ön is találkozott már ilyen figyelmeztetéssel, miközben az internetet böngészte? Bizony, ez egy megtévesztő, azaz adathalász weboldal előtti figyelmeztetés. Ne menjen tovább! Ma már a Google megvéd bennünket a leggyakoribb veszélyektől, és jótanácsokkal lát el, hogyan védjük meg mi magunkat. Az adathalász weboldal javítása viszont nem kezdőknek való feladat, a legjobb azt a profikra bízni.

Adathalász weboldal javítása

Az alapprobléma az szokott lenni, hogy elkészül egy vállalkozás új weboldala – mindenki örül; a megrendelő azért, mert cége arculatának új eleme jött létre, esetleg használhatóbb is, mint a régi, a webfejlesztő pedig azért, mert egy nagy munkával készült el, amiért megérdemli a dicséretet.

A webfejlesztő esetleg figyelmeztette a megrendelőt, hogy majd valamikor szükség lesz karbantartani a weboldalt, frissíteni ezt-azt. A megrendelő ezzel tisztában is van (nagyon helyesen), de úgy gondolkodik, hogy majd amúgy is kér változtatásokat, amik mellett a webfejlesztő “ránéz” a frissítésekre is. Egy idő múlva azonban valahogy ez az egész elfelejtődik; a fejlesztőt más munkák foglalják le, a megrendelő weboldal-tulajdonos pedig új üzletág építésébe kezdett.

Az új weboldal pedig egyszercsak 1-2-3 éves is lesz úgy, hogy nem volt még karbantartva. Pedig ahogy az autóinkat 1-2 évente elvisszük szervizbe olajat, légszűrőt stb. cseréltetni, a weboldalunkat is ugyanilyen fontos lenne karbantartatni. Ha nem is a rozsda, de a kártékony vírusok ellen mindenképp.

Ugyanis a kártékony programok folyamatosan fejlődnek, hatalmas üzlet van mögöttük (sajnos), és egyre hatékonyabb módokat találnak a nem védett weboldalak feltörésére.

Amikor egy weboldalt hacker-támadás ér, erre a legtöbbször úgy derül fény, hogy a weboldalt már valaki bejelentette a hatóságoknál, azaz a legjobb esetben is a fejlécben látható piros figyelmeztetés fogadja a látogatókat.

Esettanulmány 1.

Egy olyan megrendelőm rendszergazdája(!), aki számára online marketing kampányokat terveztem és hajtottam végre, egyszercsak kapott egy hivatalos levelet az RSA-tól (internetbiztonsági hivatal), hogy az adott weboldalt szíveskedjék azonnal törölni. Nagy volt az ijedelem, hogy a napi átlag 500 látogatót vonzó, a cég forgalmának jelentős hányadát biztosító weboldal egyik pillanatról a másikra törlésre kerülne. Engem bíztak meg a feladattal. Az adathalász weboldal javítása rám hárult. Kiderült, hogy a weboldal 1 éve nem volt karbantartva és 9 hónapja nem volt frissítve sem. A kártékony támadó a régi biztonsági résen keresztül vígan be tudott hatolni, és a weboldal nevében adathalász leveleket küldözgetett a Royal Bank of Canada ügyfeleinek.

A legkorszerűbb vírus-szkenner és tűzfal programok alkalmazásával sikerült kiirtani a kártékony kódot, és folyamatos védelmet biztosítani a weboldal és így az üzlet számára is.

Esettanulmány 2.

Szintén marketing kampány ügyfelem weboldaláról derült ki pár nappal a kampány tervezett indítása előtt, hogy weboldalát támadás érte, ezért nem lehet onnan futtatni a kampányt. Ez a weboldal sem volt karbantartva hosszú ideje. Az adathalász weboldal javítása itt sem várhatott, de szerencsére innen még nem indult el a tényleges adathalászat. A rövid idő miatt a kihelyezett érkezőoldal megoldást választottam (a cég nevében futtatott kampány érdeklődőit egy másik weboldalra irányítottam, amit nagyon hasonlóra készítettem, mint az eredeti), és közben megtaláltam és kitakarítottam a kártékony kódot, illetve bejelentést tettem a Google felé, hogy a weboldal újra tiszta.

 

Tárhelyszolgáltatók elmondása szerint a szervereiken tárolt weboldalakat naponta több száz támadás is éri. El lehet kerülni a fertőzésből eredő károkat, ha weboldalunkat rendszeresen karbantartatjuk.

 

Ha úgy gondolja, weboldalát támadás érte,

ha weboldala régóta nem volt karbantartva, vagy

ha szeretne egy új, karbantartott, és a támadásoknak ellenálló weboldalt,

keressen meg, hogy segíthessek!

 

Korábbi cikkek

Egyetért? Más a véleménye? Szóljon hozzá a témához!

felugró ablakok